Свято наближається: дорослим про цукерки дітям під ялинку
Поділіться з колегами й батьками вихованців гіркими фактами про цукерки. Незабаром їх почнуть скуповувати дорослі на подарунки дітям під ялинку. Іноді за яскравими обгортками ховаються небезпечні сюрпризи для здоров’я, але у вас ще є трохи часу розповісти про них оточенню
Коли одного разу в дитячому садку я провела лекції для вихователів, то побачила, як мама забирала свою дитину й на прощання почастувала решту дітей цукерками. Може, для когось ця ситуація цілком прийнятна. Але я як мама була обурена, а як експерт із безпеки — приголомшена. Адже діти йшли на вулицю, а це означає, що спокійно сидіти на місці вони точно не будуть, а гратимуть і бігатимуть із цукеркою в роті. Отже, можуть подавитися нею під час бігу.
Упевнена, пригощання — не найліпший спосіб проявити турботу до дітей. Коли я звернула на це увагу вихователя, та відповіла, що не вступатиме в суперечку з дітьми і не слухатиме істерику всієї групи через дрібницю. Та я не шкодувала, що не змовчала. Якби я не розповіла вихователю, то вона навіть не підозрювала б про те, що діти мали цукерки. Самі б вони не зізналися б, щоб їх не сварили й не відібрали цукерки. А «добра» мама без найменших докорів сумління вже пішла.
Добре, що тоді все обійшлося. Але могло бути й навпаки: із дитиною з групи могло щось трапитися, а вихователь не розуміла б, у чому справа, та не знала б, як допомогти.
«Навіть маленька цукерка може спричинити інтенсивну алергійну реакцію та набряк Квінке»
Дитина сама не зможе сказати, що вдавилася цукеркою. Тією самою, якою діляться «добрі» тьоті. Тож у подібних випадках дорослі повинні пам’ятати:
- давати дитині цукерку, з якою у роті вона бігатиме, не припустимо — це прямий ризик зупинки дихання та загроза життю;
- багато батьків свідомо обмежують дітей у споживанні цукру, навіть одна цукерка може завдати шкоди та занапастити багаторічні старання батьків;
- є величезна різниця в кількості та концентрації фарбників та речовин, коли цукерку з’їдає дорослий, а коли — дитина;
- цукерки містять багато барвників, стабілізаторів, підсилювачів, підсолоджувачів, консервантів та інших «смаків».
Коли я читаю склад цукерок на упаковці, то часто бачу в ньому арахіс, мед чи злаки. Ці продукти харчування можуть спричинити інтенсивну алергійну реакцію у вигляді набряку слизової оболонки носової порожнини, почервоніння, подразнення та болі в очах, висипання на шкірі у вигляді екземи, кропив’янки, контактного дерматиту, набряку верхніх дихальних шляхів: бронхоспазму, задухи, нападу астми.
«Терміни придатності відповідають датам розфасовки цукерок, а не датам виготовлення»
Додаток
Небезпечні барвники, які можуть міститися в цукерках
Для того щоб
скачати додаток,
читайте статтю до кінця
Нагадаю про такі «звичні» барвники та консерванти, які в неймовірній кількості містяться в кожній цукерці, і про які виробники не завжди згадують у описі складу. Придивіться уважно до упаковки цукерок і побачите, що вказані терміни придатності відповідають датам розфасовки цукерок, а не датам виготовлення.
В Україні виробники зобов’язані вказувати повний склад продуктів харчування на упаковках, але роблять це не завжди. Тому я нагадую усім дорослим, щоб уважно читали етикетки та були обережними, коли дають дітям солодощі.
Яскравий колір — це ознака того, що в складі цукерок є барвник і найчастіше штучний. Чому? Натурального барвника потрібно додавати більше, щоб колір був яскравий. Однак вартість натурального барвника для насиченого кольору буде дорожчою, ніж штучного. Тому причина проста — не вигідно.
Читайте про небезпечні барвники, які можуть міститися в цукерках, у Додатку.
Зазирніть курсором під подушку й прочитайте літери, які заховав Святий Миколай.
Знайдіть у журналі ще три подушки і зробіть такі самі дії з ними. Із літер складіть слово й повідомте на [email protected]. Якщо виконаєте завдання правильно, отримаєте на свою поштову скриньку професійний подарунок
«Після того, що ви вже прочитали, ви все щеготові пригощати дітей цукерками?»
Кожного року кількість дітей, схильних до різних видів алергійних реакцій та астматичних проявів, неухильно збільшується. У розвинених країнах кількість алергіків уже становить понад 40% від усього населення. В Україні такої статистики станом на сьогодні немає у всіх регіонах.
Навіть найменша цукерка може стати причиною великого лиха.
Безпека дитини — це завжди відповідальність дорослого.
Поясніть батькам вихованців дитячого садка, що цукерка може стати останньою в житті дитини, яку вони пригостять. Прочитайте лекцію, розмістіть відповідну інформацію на сайті дитячого садка чи надішліть її у батьківські чати. А потім запитайте, чи після того, що вже прочитали, чи все ще батьки готові пригощати дітей цукерками й брати на себе відповідальність за наслідки.