«Фейсконтроль» іграшок напередодні новорічних свят
Скористайтеся аналітичною довідкою про іграшки й просвітіть батьків вихованців, що не повинно потрапити до рук їхніх дітей. Адже вони постійно ризикують здоров’ям і життям через контакт не з тими іграшками. А напередодні новорічних свят ці ризики зростають — стартує «закупівельний марафон»
Доведено, що найбільшу кількість неякісних іграшок дорослі купують саме в передноворічний період і під час новорічних свят. Вони дарують іграшки власним дітям; привозять до дитячих садків, дитячих будинків, багатодітних сімей; роздають на дитячих святах і ранках «чисто символічно».
Нині ситуація складається так, що в Україні саме неякісні іграшки становлять значну частину ринку. Це пояснює актуальність і масштабність проблеми.
Неякісні іграшки зазвичай виробляють і завозять із Китаю. І все частіше якість самої іграшки не залежить від конкретного виробника чи навіть її вартості. Розглянемо докладніше, чому склалася така ситуація.
Категорії
Рис. 1
Умовно іграшки в нашій країні можна об’єднати в дві категорії.
Перша категорія — це якісні та безпечні іграшки, які завезли в Україну офіційно, а також виготовили в Україні відповідно до вимог чинного Технічного регламенту України.
Друга категорія — це іграшки, що потрапили на територію України нелегально (контрафактні). До них належать підробки іграшок відомих брендів; іграшки «на один раз» та іграшки низької якості, які не пройшли необхідних процедур сертифікації та не відповідають вимогам чинного Технічного регламенту України. Саме це стало основною причиною створення Української Асоціації Індустрії Іграшок (Рис. 1). В Асоціації об’єдналися ті учасники ринку, які на перше місце та основним пріоритетом у своїй діяльності ставлять безпеку та якість іграшки для кожної дитини в Україні. Адже все частіше виникають запитання не лише до якості деталей та елементів іграшок, а й навіть до складу фарби, якою вони оброблені, та пластмаси, з якої вони виготовлені.
Склад
У складі неякісних ігор та іграшок виявили суттєве перевищення допустимих норм таких небезпечних елементів, як свинець, ртуть, миш’як, кадмій, сурма та хром. Ці хімічні елементи несуть загрозу та мають серйозні наслідки для здоров’я дитини. Розглянемо докладніше, які саме.
Свинець можеспричинити хімічне отруєння та розлади травлення, коли дитина візьме таку іграшку до рота чи доторкнеться нею до шкіри.
Ртуть може спричинити інтоксикацію організму дитини. Перші ознаки отруєння: слабкість, погіршення апетиту та нудота.
Миш’як уражає легені й печінку дитини та може накопичуватися в організмі довгий час. Симптоматика отруєння: підвищена сонливість і часті діареї.
Розповсюджені наслідки контакту з неякісною іграшкою:
• травми очей, ротової порожнини, пальців, кистей рук, внутрішніх органів різного ступеня тяжкості
• місцеві та загальні алергійні реакції, зокрема й набряк Квінке
• хімічні отруєння та опіки
• електротравми
• інвалідність
Кадмій спричиняє запалення суглобів, погіршення апетиту та зниження активності, уповільнення росту, дефіцит цинку, розвиток ниркової недостатності в дитини.
Сурма накопичується в шкірі, волоссі та в печінці. Подразнює шкіру, верхні дихальні шляхи, слизову оболонку очей і органів травлення, уражає серцевий м’яз і центральну нервову систему. Спричиняє безсоння, запаморочення та загальну слабкість організму.
Хром потрапляє в організм дитини через шкіру та дихальні шляхи. Може накопичуватися в нирках, печінці та ендокринних залозах. Хром має токсичні властивості загальної дії, а також уражає шлунково-кишковий тракт.
Ці та інші хімічні елементи можуть накопичуватися в організмі дитини, спричиняти інтенсивні прояви алергійних реакцій, астматичні явища, затримувати нормальний розвиток організму дитини тощо.
Де найчастіше продають неякісні та контрафактні іграшки
На кожному кроці: у невеликих магазинчиках із дуже низькими цінами, на розкладках, на стихійних ринках, у підземних переходах та різноманітних кіосках. Зрозуміло, що про безпеку використання, відсутність ризику для здоров’я дитини, наявність сертифіката, гарантію якості в цьому випадку взагалі не йдеться. Така сама ситуація з продажем іграшок на різних інтернет-платформах, у напівлегальних інтернет-магазинах та в соціальних мережах
Рис. 2
Критерії
Перш ніж обрати й купити іграшку, Українська Асоціація Індустрії Іграшок рекомендує обов’язково перевірити, чи є на пакуванні знак відповідності Технічному регламенту України — «трилисник» у незамкненому колі (Рис. 2). А також — повна назва та адреса виробника; повна назва та адреса імпортера / уповноваженого представника, якщо товар вироблено не в Україні; країна походження; тип, назва та артикул іграшки; дата виготовлення; номер партії; термін придатності; вікові обмеження; попереджувальна інформація; особливості використання та інструкція з використання (українською мовою за потреби або для технічно складних товарів); особливості догляду та зберігання; матеріали, з яких виготовлена іграшка.
Зазирніть курсором під подушку й прочитайте літери, які заховав Святий Миколай.
Знайдіть у журналі ще три подушки і зробіть такі самі дії з ними. Із літер складіть слово й повідомте на [email protected]. Якщо виконаєте завдання правильно, отримаєте на свою поштову скриньку професійний подарунок
Ваше основне завдання — уникнути ризиків та небезпеки, коли купуєте іграшку або даєте гратися нею дитині.
Перспективи
Своїм вибором якісної та безпечної іграшки, яку придбали в спеціалізованому магазині з усіма відповідними документами, ви заохочуєте виробників і продавців надійних перевірених іграшок, продовжувати свою діяльність. Для цього не треба чекати, можна одразу діяти. Просто та ефективно це робити самостійно, купуючи та пропонуючи для ігор дитині лише якісні іграшки. І не важливо, вона гратиметься ними вдома, у дитячому садку чи в ігровій кімнаті.
Пам’ятайте, що діти завжди залишаються дітьми. Вік не гарантує, що дитина дошкільного чи шкільного віку не вирішить перевірити нове власне припущення чи чергову теорію будь-якої миті. Іграшки та ігри повинні бути безпечними для дітей будь-якого віку.
ДО ВІДОМА